30 دی 1397
جای تبلیغات
خرید شارژ
تبلیغات
جای تبلیغات شما
آمار سایت
 • آمار مطالب
 • کل مطالب : 5
 • کل نظرات : 0
 • آمار بازدید
 • افراد آنلاین : 1
 • بازدید امروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • بازدید دیروز : 4
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفتگی : 56
 • بازدید ماهانه : 129
 • بازدید سالانه : 129
 • بازدید کل : 4840
 • اطلاعات
 • امروز : 30 دی 1397
آموزش ایجاد لبخند طبیعی در کودکان
 • تعداد بازدید : 320
 • آموزش ایجاد لبخند طبیعی در کودکان

  حقیقت این است که عکس گرفتن دیگر مثل آن گذشته نیست که از مدتها پیش برنامه اش را بریزیم و با کلی تشریفات عازم آتلیه شویم و کلی انرژی صرف کنیم تا یک ژست ماندگار بگیریم و عکسی بگیریم تا نسلهای بعدی به عنوان تنها عکس اجدادشان آن را نگه دارند. باید بگوییم که امروزه در هر جایی که باشید یک دوربین عکاسی یا حداقل موبایل وجود دارد که لحظات را ثبت کند. همانطور که عکس گرفتن راحت شده است، باید ژست و لبخندش را هم راحت بگیریم. وقتی صحبت از عکاسی از کودکان میشود این لبخند تا حدودی اجباری به نظر میرسد.

  ما همگی بخوبی میدانیم که یک لبخند حقیقی و از صمیم قلب، چیزی بسیار بیشتر از تنها بالا بردن گوشه های لب است. در واقع باید بگوییم که یک لبخند حقیقی از کل صورت شما ساطع می شود، و مخصوصا برای کودکان، اغلب با کل بدن احساس می شود. ثبت یک لبخند اجباری و مصنوعی راحت است – ما می دانیم که داشتن یک لبخند ساختگی و تصویر گرفتن از آن حس چندان خوبی ندارد، و برای کودکان نیز خوب به نظر نمی رسد. در این آموزش لنزک، نکاتی برای عکاسی از کودکان با لبخند های طبیعی تر مطرح خواهد شد.

  © Lisa Holloway

  گفتیم که لبخند در کودکان در هنگام عکاسی تقریبا امری طبیعی ایست. از این جهت همزمان با اینکه ما می خواهیم از لبخند زیبای یک کودک تصویر بگیریم، می خواهیم که آنها از روند عکاسی هم لذت ببرند. و ما نیز به عنوان عکاس، می خواهیم در لحظه عکاسی از آنها اوقات خوشی داشته باشیم.

  © Javi Inchusta

  شناخت کودکان در این امر کمک خوبی ایست. چیزهای فراوانی برای کشف کردن در مورد کودکان می باشد – تمام علاقه مندی های آنها، مسائل کوچک و بزرگ آنها، این که چه احساسی در مورد خود و خانواده شان و این جهان خنده دار پیرامون دارند. کودکان بی پرده، سرگرم کننده، خلاق، علاقه مند و کنجکاو هستند – آنها باهوش نیز هستند و می توانند بگویند چه موقع کسی واقعا علاقه مند نیست. از این جهت مطمئن شوید که قلب و نیت شما در جای مناسبی قرار داشته باشد.

  واقعیت این است که اگر سوژه کوچک و دوست داشتنی شما احساس ناراحتی کند، جلب یک لبخند صادقانه و حقیقی غیر ممکن خواهد بود. تاکید بر ایجاد یک رابطه صادقانه با کودکان به طوری که آنها احساس راحتی کنند، باعث خواهد شد که آنها خود واقعیشان را به بهترین شکل نشان دهند – بیشتر مواقع.

  © Javi Inchusta

  پیشتر این نوشته لنزک چهار صحبت معرفی شده که من دوست دارم با بچه ها داشته باشم، که در بیشتر مواقع به خنده شادی و لبخندهای حقیقی منجر می شود:

   

  یافتن اسباب بازی یا شخصیت مورد علاقه او

  اسباب بازی های مورد توجه اغلب برای بچه های کوچک مهم هستند. اگر سوژه شما یک اسباب بازی خاص دارد (برای نمونه، «بانی خرگوشه»)، از آن به عنوان بخشی از گفتگویتان استفاده کنید.

  بانی دهان داره؟

  بانی یک دکمه روی شکمش داره؟

  بانی کجا می خوابه؟ توی این کفش می خوابه؟ (کفش هایش را بالا نگه می دارم)‎

  هممم، توی یخچال می خوابه؟

  می دونم، اون باید توی رختخواب پیش مامان و باباش بخوابه، مگه نه؟

  © Lisa Holloway

  پرسش های سربسته برای این گروه سنی محشر هستند، از این جهت آنها مجبور نیستند خیلی زیاد فکر کنند و تنها می توانند با سر اشاره کنند یا سر خود را تکان دهند، و لبخند بزنند و در لحظه خندیدن حرف بزنند.

  ۲

  کمک گرفتن از حیوانات

  © Lisa Holloway

  حیوانات چیزی هستند که بچه ها می توانند به سادگی با آنها رابطه برقرار کنند. من دوست دارم پرسش های احمقانه و خنده دار بپرسم.

  اگر می تونستی هر حیوانی رو که می خواهی به عنوان حیوان خانگی داشته باشی، کدوم رو انتخاب می کردی؟

  در مورد این حیوان چی می دونی؟

  چه اسمی برای این حیوان خانگی خوبه؟

  اگر یک میمون خانگی داشتی، اسمش رو چی می ذاشتی؟

  من پرسش آخر را در مورد خیلی از حیوانات می پرسم – اگر یک زرافه، یا یک هزارپا، یا یک کرگدن خانگی داشتی… حیوان هایی را انتخاب کنید که حیوان خانگی معمول و متداولی نیستند.

  ۳

  پرسش های خاص مانند: وقتی بزرگ شدی

  © Javi Inchusta

  گفتگوهایی در مورد شغل ها، بزرگ شدن، و کارهایی که پدر و مادرشان انجام می دهند، در بیشتر مواقع واکنش خوبی در پی دارد. پرسش های شما بسته به سن و شخصیت کودک می توانند مفرح یا جدی باشند.

  برای بچه های بیخیال تر، من امکان دارد اینطور شروع کنم:

  وقتی بزرگ شدی، دوست داری یک رقاص باله بشی یا یک شاهزاده خانم؟ (برای پسرها)‎

  وقتی بزرگ شدی، دوست داری مامان بشی یا بابا؟ (برای دخترها)‎

  وقتی بزرگ شدی، دوست داری قورباغه بشی یا مار؟

  © Lisa Holloway

  برای بچه های بزرگتر و جدی تر، قادر اید این سوالات را بپرسید:

  چه کسی بهترین شغل دنیا رو داره؟

  چه شغلی کسل کننده ترین شغل دنیاست؟

  بابا وقتی میره سر کار چی کار می کنه؟

  وقتی بزرگ شدی، دوست داری آشپز بشی یا فضا نورد؟

  یا یک مخترع یا راننده کامیون؟

  برای بچه ها راحت تر است که یک پرسش «این یا آن» از آنها بپرسید، به جای این که تنها بگویید «وقتی بزرگ شدی می خواهی چه کاره شوی؟» این که از بچه ها بخواهید به یک جواب دقیق فکر کنند، توانایی این را دارد برای آنها کمی دشوار باشد.

   

  گفتگو درباره قوانین خانواده

  © Lisa Holloway

  این موضوع نیز یک مسئله گفتگوی واقعا جالب و سرگرم کننده برای کودکان است – مخصوصا برای والدینی که دارند به حرف های شما گوش می دهند.

  اگر تو مسئول خانواده ات بودی، هر شب کجا شام می خوردی؟

  اگر تو باید وقت خواب را تعیین می کردی، چه موقع به رختخواب می رفتی؟

  اگر تو باید صبحانه خانواده را انتخاب می کردی، چه چیزی می خوردی؟

  چه کسی مدیرعامل خانواده شماست؟

  لحظه عکاسی از کودکان، وقت بگذارید و از بودن با آنها لذت ببرید. وقتی که حتی قبل از برداشتن دوربین خود صرف می کنید، برای ارزیابی شخصیت آنها بسیار ارزشمند است – آیا آنها رفتار دوستانه و با اعتماد به نفسی دارند، کم حرف و تودار هستند، خسته اند، بیش فعالی دارند، خجالتی اند، شوخ طبع اند؟ در مورد این که کدام سبک گفتگو برای هر کودک بهتر رفتار خواهد کرد، تصمیمات شهودی بگیرید. این کار با کسب تجربه راحت تر می شود، از این جهت هرچقدر قادر اید با بچه ها وقت بگذرانید، در این صورت گفتگوهای سرگرم کننده با آنها خیلی زود راحت و بی دردسر (راحت) می شود.

  © Lisa Holloway

  نویسنده: انجی باکستر (Angie Baxter)‎

  نویسنده : سپیده تاریخ : شنبه 24 تير 1396
  تبلیغات
  ارسال نظر
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.
 • نام شما :
  آدرس وب سایت :
  پست الکترونیک :
  پیام شما :
  کد امنیتی :